Co to jest i jak działa e-zwolnienie?

E-zwolnienie to elektroniczna forma zwolnienia lekarskiego, która zastępuje tradycyjny, papierowy dokument. Jest to oficjalne zaświadczenie lekarskie potwierdzające niezdolność do pracy z powodu choroby. Otrzymasz od nas:

  • Dokument z potwierdzeniem na maila
  • Potwierdzenie w systemie IKP

Pod względem prawnym e-zwolnienie ma taką samą moc jak tradycyjne zwolnienie lekarskie. Zwolnienie online jest generowane i przesyłane elektronicznie do ZUS, co znacząco przyspiesza i upraszcza cały proces.

Jak działa e-zwolnienie?

Konsultacje telemedyczne po zwolnienia online to szybki sposób na uzyskanie dokumentu bez fizycznej wizyty w przychodni.

Krok 1

1

Wypełnij formularz medyczny

Podaj okres zwolnienia i wypełnij prosty formularz z wywiadem medycznym, na podstawie którego lekarz będzie mógł stwierdzić niezdolności do pracy.

Krok 2

2

Opłać zamówienie

Skorzystaj z szybkich płatności online BLIK lub przelew z Twojego banku za pośrednictwem PayU.

Krok 3

3

Otrzymasz potwierdzenie wizyty ze zwolnieniem

Na podstawie konsultacji telemedycznej online lekarz wystawi e-zwolnienie i prześle za pośrednictwem systemu informatycznego do ZUS.

Czym jest e-zwolnienie?

E-zwolnienie to cyfrowe wersja tradycyjnego zwolnienia lekarskiego wystawiana na podstawie konsultacji online. Dzięki L4 online, pacjenci mogą otrzymać dokumenty potwierdzające ich niezdolność do pracy bez konieczności osobistej wizyty u lekarza. Dla lekarzy, to sposób na efektywne zarządzanie dokumentacją i zapewnienie pacjentom nieprzerwanego dostępu do opieki.

Jak działa zwolnienie online?

Najpierw wypełniasz formularz medyczny dla zwolnienia online dostępny na naszej stronie, a następnie po konsultacji lekarskiej online, zwolnienie jest generowane i przesyłane elektronicznie do odpowiednich instytucji, takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Polsce. Pacjent otrzymuje także informację o e-zwolnieniu. Status zwolnienia można sprawdzić na swoim indywidualnym Internetowym Koncie Pacjenta (IKP).

Korzyści jakie daje e-zwolnienie

Przede wszystkim konsultacje telemedyczne z e-zwolnieniami to wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musisz odwiedzać lekarza osobiście, aby otrzymać zwolnienie lekarskie. Dzięki temu zyskujesz więcej czasu na regenerację. Dodatkowo, to bezpieczne rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko zakażenia i pogorszenie statutu zdrowa. Zachęcamy do sprawdzenia naszego poradnika medycznego, na którym znajdują się inspirujące artykuły dotyczące zwolnień online oraz elektronicznych recept.

E-zwolnienie, a zgodność z prawem

Zwolnienia online są w pełni zgodne z prawem i uznawane przez wszystkie instytucje. Bezpieczeństwo danych pacjentów jest dla nas priorytetem, dlatego korzystamy z zaawansowanych technologii szyfrowania i zabezpieczania danych, zgodnych z RODO i z przepisami HIPAA.

Tajemnica lekarska przy e-zwolnieniu – bezpieczeństwo Twoich danych

Tajemnica lekarska to fundamentalna zasada medycyny, również w erze cyfrowej. Przy e-zwolnieniach, Twoje dane są chronione zaawansowanymi technologiami szyfrowania, zgodnie z RODO i HIPPA. Bezpieczeństwo informacji o stanie Twojego zdrowia to dla nas priorytet. Skorzystaj z wygody zwolnień online, mając pewność, że Twoje dane są bezpieczne.

E-zwolnienia – krok w przyszłość opieki zdrowotnej

E-zwolnienia to więcej niż tylko cyfrowa forma dokumentu. To innowacyjne narzędzie, które przyczynia się do optymalizacji systemu opieki zdrowotnej, umożliwiając lekarzom skupienie się na najważniejszym – Twoim zdrowiu. Skorzystaj z przyszłości medycyny już dziś, korzystając z e-zwolnień. Sprawdź też dlaczego uważamy, że L4 online to nowoczesna i przyszłościowa forma zdobywania lekarskiego zwolnienia.

FAQ

Najcześciej zadawane pytania

Po zebraniu historii medycznej lekarz udziela L4 online na tyle dni, ile zdaniem specjalisty jest wymagane do wyzdrowienia. Dokument L4 (e-ZLA) trafia elektronicznie bezpośrednio do ZUS oraz Twojego pracodawcy. Pamiętaj, że o zasadności wydania L4 (e-ZLA) decyduje lekarz. Jeśli pracujesz dla firmy zarejestrowanej za granicą, upewnij się, że akceptuje ona zaświadczenie L (e-ZLA) wystawione przez lekarza specjalistę prowadzącego praktykę w Polsce. Nie wszyscy lekarze mają możliwość przesłania podpisanego skanu, dlatego musisz mieć pewność, że Twój pracodawca respektuje zwolnienia dostarczone elektronicznie w formacie pdf. Więcej na temat działania L4 online dowiesz się czytając nasz poradnik: Jak działa L4 online – prosta ściągawka dla pacjentów.

Aby skorzystać z elektronicznych konsultacji lekarskich nie trzeba zakładać konta na naszej platformie. Wystarczy wypełnić formularz i opłacić e-konsultację. Płatności możesz dokonać poprzez BLIK lub szybkim przelewem Internetowym ze swojego banku.

W przeważających przypadkach nie trzeba podawać informacji medycznych w formie dokumentacji. W większości przypadków kompletna karta informacyjna, jaką wypełnia pacjent w czasie konsultacji daje lekarzowi obraz historii choroby stanu zdrowia pacjenta. Jednak wybiórczo, w szczególnych, złożonych przypadkach lekarz może poprosić pacjenta o przesłanie dokumentów medycznych potwierdzających stan jego zdrowia. Jeśli takie dokumenty istnieją, warto mieć je pod ręką i przesłać do naszego lekarza w czasie e-konsultacji.

Jeśli podczas zdalnej konsultacji lekarz przepisze Ci e-ZLA, możesz to zobaczyć w swoim profilu na platformie usług elektronicznych PUE ZUS.

Bez wychodzenia z domu możesz otrzymać także elektroniczną dokumentację medyczną z telefonicznej konsultacji z lekarzem. Lekarz przeprowadzający konsultację on-line decyduje o tym, czy wystawić zaświadczenie o stanie zdrowia online i na jaki czas. Jeżeli zebrany wywiad potwierdzi potrzebę posiadania tego typu dokumentu przez pacjenta, jest on automatycznie przesyłany do pracodawcy oraz do odpowiedniego oddziału ZUS. Jeśli pracujesz dla firmy zagranicznej lub za granicą, upewnij się, że Twój pracodawca akceptuje zwolnienie lekarskie L4 wystawione przez lekarza specjalistę zarejestrowanego w Polsce i czy może to być zwolnieni w formacie elektronicznym, jako plik pdf.