L4 online – nowoczesna forma uzyskiwania lekarskich zwolnień.

Jak zdobyć L4 online

Mówiąc nowoczesna forma, mamy na myśli cyfrową, ulepszoną wersję tradycyjnego modelu. Nowoczesne usługi dziś słusznie kojarzą nam się z takimi, do których mamy ułatwiony dostęp. Nowoczesne usługi to też takie, które zrealizujemy szybko, intuicyjnie, bez zbędnych rozpraszaczy i bez najmniejszych nawet komplikacji. Innymi słowy nowoczesność to dziś dla wielu synonim dostępności i komfortu korzystania czy łatwości obsługi. Nie da się zatem inaczej powiedzieć o L4 online jak nie o nowoczesnej formie w jakiej możemy uzyskać zwolnienie lekarskie zawsze wtedy, gdy jego potrzebujemy. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się zagadnieniu L4 online patrząc właśnie przez pryzmat innowacyjności.

L4 online z natychmiastową dostępnością

Nowoczesność to między innymi natychmiastowa dostępność. Wystarczy spojrzeć na wszystkie serwisy VOD, czyli platformy oferujące firmy wideo na żądanie. Innowacyjność tego typu rozwiązań polega na tym, że sięgamy po nie wyłącznie wtedy, kiedy mamy ochotę zrelaksować się przed ekranem naszego telewizora. Wiemy i mamy na co dzień z tyłu głowy, że o każdej porze dnia i nocy, możemy włączyć aplikację, przejrzeć bazę filmów na przykład według listy gatunków, a następnie obejrzeć wybraną pozycję. Jest to natychmiastowa dostępność usługi lub produktu, dzięki czemu nie musimy zastanawiać się czy zdążymy na nasz film, który w telewizji akurat rozpocząłby się o godzinie 20.00. Nie musimy zastanawiać się również nad tym, czy oby na pewno obejrzymy dziś jakiś przyjemny horror. Znajdziemy taki film i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też chętnie korzystamy z takich rozwiązań. Tak działają usługi na żądanie.

Nie inaczej działa L4 online, czyli nowoczesne podejście w uzyskiwaniu zwolnienia lekarskiego. Platformy medyczne na wzór platform VOD dają pacjentom możliwość skorzystania z dedykowanych usług medycznych. Każdy pacjent może na przysłowiowe żądanie wykupić konsultację lekarską, podczas której może uzyskać e-zwolnienie lub elektroniczną receptę na wybrane leki. Z usług takich platform korzystamy dokładnie i tylko w chwili, w której mamy realne zapotrzebowanie na dokument. Natychmiastowa dostępność konsultacji medycznych daje nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Świadomość takich usług zrzuca z nas poniekąd stres jaki wiąże się z umawianiem terminów na infolinii przychodni lekarskiej. Daje nam też poczucie, że nasza sprawa zostanie rozwiązana i zrealizowana niezwłocznie. Wiele platform medycznych oferuje usługi w trybie 24/7 co oznacza, że wykfalifikowany, dyżurujący lekarz jest dostępny natychmiast i zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy.

L4 online, czyli brak papierowych dokumentów

Kolejnym faktem świadczącym o nowoczesności L4 online jest brak jakichkolwiek papierowych dokumentów. Pacjent, który zamawia L4 online wypełnia formularz medyczny na stronie platformy oferującej konsultacje. Lekarz, który wypisuje zwolnienie L4 online wszelkie informacje wprowadza bezpośrednio do systemu. Dane z systemu trafiają odpowiednio na konto PUE oraz IKP każdej zainteresowanej strony – pacjenta i pracodawcy. Obieg dokumentów jest w pełni zautomatyzowany. Sytuacja taka wiąże się z tym, że żaden dokument nie może ulec zagubieniu lub zniszczeniu. Idąc dalej, takie nowoczesne podejście do tematu L4 online daje pacjentowi możliwość wglądu w historię swoich zwolnień lekarskich, dzięki aplikacji mojeIKP.

Brak papierowej wersji dokumentów to również duży krok w kierunku ochrony środowiska i klimatu. Wszyscy pamiętamy zielone druczki ZUS ZLA.  Nasz pojedynczy egzemplarz mógł wydawać się nam mało znaczącą kartką papieru. Przygotowanie setek tysięcy takich formularzy przekładało się już jednak pośrednio na zwiększone zapotrzebowanie na surowce. Wersje cyfrowe tych dokumentów eliminują to zapotrzebowanie do zera i przyczyniają się w długofalowej perspektywie do ochrony środowiska.

W przypadku różnic pomiędzy papierowym zwolnieniem, a jego wersją online warto też wspomnieć o bardzo pragmatyczny, aczkolwiek dla wielu istotnym szczególe. Jest nim optymalizacja przestrzeni biurowych lub archiwów. Jak dobrze wiemy każda dokumentacja ma narzucone prawne ramy czasowe, które określają czas jej minimalnego przechowywania. Cyfrowe archiwum powala na przechowywanie całej dokumentacji zwolnień lekarskich na dysku twardym wielkości naszego telefonu. Jak widać jest to gigantyczny krok w kierunku nowoczesności. Eliminujemy bowiem konieczność zaadoptowania części przestrzeni biurowych na dedykowane archiwum lub skład dokumentów.

Jak zdobyć L4 online. Sprawdź ofertę memedic.pl

L4 online – nowoczesne zdobywanie niezbędnych dokumentów

Warto wspomnieć, iż pod pojęciem L4 online mogą kryć się dwa znaczenia, które w pewnym punkcie są zbieżne. Pierwszym z nich może być sposób generowania zwolnienia, a także o metodzie obiegu całej tej dokumentacji. Obieg ten odbywa się w pełni automatycznie, bez naszego udziału i zaangażowania. Aby obieg taki był możliwy niezbędna jest transmisja danych, czyli łącze Internetowe. To nasuwa jasną analogię i skojarzenie, że zwolnienie wystawione w gabinecie u lekarza jest rozumiane jako L4 online.

Drugim znaczeniem może być sposób nie generowania, ale miejsce, w którym możemy takie zwolnienie otrzymać. Dedykowane platformy medyczne działające w Internecie oferują możliwość zakupu konsultacji medycznej. Podczas takiej konsultacji lekarz może wystawić nam zwolnienie lekarskie lub e-receptę. Za konsultację taką możemy zapłacić dzięki szybkim płatnościom, dokładnie tak samo jak za zakupy robione w sklepie Internetowym. Naturalnym zatem jest, że mówiąc zwolnienie L4 online możemy mieć na myśli zwolnienie uzyskane w Internecie.

Bez względu jednak na to w jakim kontekście mówimy i rozumiemy elektroniczne zwolnienie, nie da się nie zauważyć, że zarówno jedno jak i drugie znaczenie jest równoznaczne z nowoczesnością.

Jak zakupić konsultacje medyczne z możliwością zdobycia L4 online?

Wiesz już, że istnieje metoda pozwalająca na zakup konsultacji lekarskich, których finalnym efektem będzie zwolnienie online. Na naszym blogu znajdziesz serię artykułów opisujących temat L4 online. Omawiamy ten temat zarówno od strony technicznej jak i w formie łatwo przyswajalnych ciekawostek. Zachęcamy Cię do przeczytania wpisu, z którego dowiesz się jak zdobyć zwolnienie lekarskie na portalu memedic.pl bez wychodzenia z domu. Szybko i co najważniejsze skutecznie.

Nowoczesne metody zdobywania L4, a przyszłość opieki zdrowotnej w Polsce – podsumowanie

Pierwsze eksperymenty ze zwolnieniami elektronicznymi w Polsce miały miejsce w 2016 roku. W kolejnych latach do grona tych udogodnień dołączyła e-recepta, którą można dziś pozyskać w drodze dedykowanych konsultacji medycznych, również całkowicie online. Dziś, niemalże u schyłku pierwszej dekady od wprowadzenia innowacji możemy zaobserwować znaczącą popularność i dynamiczny rozrost platform Internetowych, świadczących usługi medyczne. Każda z takich platform wprowadza na rynek pewnego rodzaju konkurencyjność, a jak wiemy wiąże się ona bezpośrednio ze wzrostem jakości usług. Z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, że każda taka strona w sieci odciąża i tak już przeciążony system opieki zdrowotnej w Polsce. Ciężko jest jednoznacznie przewidzieć stronę, w którą rozwinie się telemedycyna, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, że jest ona na dobrych torach.