Antykoncepcja hormonalna online dzięki e-recepcie - najważniejsze informacje

Kiedy mówimy o antykoncepcji hormonalnej online mamy na myśli sposób, w jaki każda pacjentka może otrzymać e-receptę na leki antykoncepcyjne. Podobnie jak w przypadku tabletki dzień po, którą możesz zdobyć tutaj, leki antykoncepcyjne możesz również nabyć w drodze konsultacji Internetowej z lekarzem.

Jak zamówić wizytę online u lekarza?

Antykoncepcja online jest dosłownie na wyciągnięcie Twojej ręki. Od przeprowadzenia konsultacji z lekarzem dzieli Cię zaledwie 5 minut. Sprawdź krok po kroku jak postępować, aby skutecznie otrzymać e-receptę.

  • Krok 1 – wypełnij formularz medyczny w dedykowanej zakładce na naszej stronie: E-recepta – Antykoncepcja
  • Krok 2 – opłać konsultację z lekarzem. Zapłacić możesz wygodnie i tak jak lubisz przy pomocy PayU
  • Krok 3 – poinformuj lekarza podczas rozmowy o swoich oczekiwaniach. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny
  • Krok 4 – lekarz wystawi Ci e-receptę na odpowiednie tabletki. Po zakończonej rozmowie otrzymasz mailem lub SMSem kod PIN do zrealizowania elektronicznej recepty
  • Krok 5 – zrealizuj w aptece elektroniczną receptę. Szybko, komfortowo. Na Twoich warunkach.

Czym jest e-recepta i czy mogę ją otrzymać?

Antykoncepcja na e-receptę jest dziś jak najbardziej dostępna dla każdej pacjentki. Elektroniczne recepty są dziś głównym sposobem przepisywania leków pacjentom. E-konsultacja jest natomiast jednym ze sposobów zdobycia takiej recepty. Jeżeli na przykład wstydzisz się samodzielnie zrealizować receptę w aptece, możesz poprosić o wykupienie leków osobę trzecią. Ważne abyś przekazała tej osobie swój numer PESEL oraz PIN do recepty. Więcej na temat działania elektronicznych recept znajdziesz w naszym poradniku medycznym.