Ile kosztuje L4 online i jak je skutecznie zdobyć?

Ile kosztuje L4 online i jak je skutecznie zdobyć?

L4 online jest tematem, który rozpala każdą osobę szukającą alternatywy przed koniecznością udania się do lekarskiego gabinetu. O ile większość pacjentów może wiedzieć czym jest taka forma zdobycia zwolnienia, o tyle nie każdy wie ile może ona kosztować. W dzisiejszym wyjątkowo precyzyjnym i technicznym wpisie postaramy się rozwiązać wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje L4 online, a także co należy zrobić, aby takie zwolnienie zdobyć. Zapraszamy do lektury.

Ile kosztuje L4 online?

Zacznijmy od wyjaśnienia kluczowego elementu, który jest często źródłem niedopowiedzeń. Zwolnienia online nie można zakupić jako gotowego produktu cyfrowego i żadna z platform oferujących nowoczesne usługi medyczne nigdy nie sprzedaje samego zwolnienia. Jeżeli pytamy ile kosztuje L4 online, mamy na myśli bardziej potoczne określenie całego procesu łącznie z konsultacją i wywiadem medycznym, a nie zakup zwolnienia jako produktu samego w sobie.

Platformy Internetowe oferują możliwość zakupu konsultacji medycznych przeprowadzonych z lekarzami, ekspertami w swoich specjalizacjach. W zależności od rodzaju zamawianej konsultacji lekarz ma możliwość na koniec naszej rozmowy wygenerować dla nas e-receptę. Możemy tez poprosić o elektroniczne zwolnienie. Pacjent nie płaci zatem za L4 lub za receptę, ale za możliwość skonsultowania z lekarzem swojego konkretnego przypadku zdrowotnego. Podczas takiej porady można zadawać lekarzowi pytania dotyczące stanu zdrowia. Możemy też oczekiwać, że sugestie lekarza przyczynią się do poprawy samopoczucia pacjenta.

Wycena L4 online

Wycena takiej konsultacji jest kwestią indywidualną dla każdej platformy medycznej. Na cenę mogą składać się różne czynniki. Jednym z nich jest dostępność lekarzy oraz czas podjęcia przez lekarza reakcji. Niektóre portale oferuję usługi w modelu 24/7 z gwarancją natychmiastowego kontaktu. Oznacza to, że bez względu na to, czy zamówisz konsultację w środę o godzinie 11, czy też w niedzielę o godzinie 2 nad ranem, po drugiej stronie lekarz podejmie Twoje zgłoszenie. Naturalnym więc jest, że oferta takiej strony może być droższa, aniżeli platformy, na której lekarze odpowiadają wyłącznie w dni pracujące do godziny 17.

Niektóre portale oferują też szereg usług dodatkowych, które bezpośrednio wpływają na to ile kosztuje L4 online. Warto też pamiętać że ceny mogą wynikać z zakresu wiedzy i poziomu eksperckiego lekarzy współpracujących z daną platformą medyczną.

Obecnie w Internecie średnie ceny za konsultację lekarską z możliwością wystawienia e-recepty lub L4 online wynoszą od 90 do 100 złotych. Ceny natomiast zaczynają się od kwoty około 60 złotych, a kończą nawet na 150 złotych.

Ile kosztuje L4 online. Przykładowe ceny. Memedic.pl

Jak zdobyć zwolnienie L4 online?

Proces zdobywania zwolnienia online w drodze konsultacji medycznych z lekarzem jest niezwykle prosty. Na naszym blogu opisaliśmy szczegółowo jak możesz zdobyć L4 w memedic.pl. Kliknij w link obok, aby poznać szczegółowy proces krok po kroku. Jest to prosta instrukcja, która ułatwi Ci zakup konsultacji lekarskich. Przy okazji serdecznie zapraszamy Cię do innych artykułów na naszym blogu gdzie znajdziesz dużo przydatnych wskazówek i informacji dotyczących elektronicznych recept oraz telemedycyny.

Ile kosztuje L4 online? Pytania i odpowiedzi.

P. Ile kosztuje L4 online w Internecie?

O. Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia zwolnienia lekarskiego wynosi średnio 90 do 100 złotych. Ceny na poszczególnych portalach zaczynają się na 60 złotych, a kończą nawet na 150 złotych.

P. Skąd bierze się różnica w cenie konsultacji lekarskich z możliwością otrzymania L4?

O. Polityka cenowa konsultacji online jest indywidualną kwestią każdej platformy medycznej. Serwisy te wyceniając usługi mogą brać pod uwagę różne czynniki. Są to na przykład dostępność lekarzy w godzinach nocnych, dostępność lekarzy w trybie 24/7. Ważny jest także czas reakcji na dane zgłoszenie, poziom konsultacji i porad eksperckich oraz opcje dodatkowe.

P. Czy zwolnienie online ma takie same właściwości jak zwolnienie od lekarza?

O. Oczywiście. Warto w tym miejscu wspomnieć, że każde zwolnienie, czy to wystawione w gabinecie, czy też w drodze konsultacji, wystawiane jest przez lekarza, lub też osobę uprawnioną. L4 online ma dokładnie taką samą moc prawną i te same właściwości co zwolnienie otrzymane podczas stacjonarnej wizyty.

P. Czy muszę dostarczać swojemu pracodawcy zwolnienie, które otrzymałem podczas konsultacji online?

O. Nie. Po tym gdy lekarz wygenerował Twoje zwolnienie, trafiło ono bezpośrednio do systemu ZUS. Twój pracodawca tym samym otrzymał wiadomość o nowym zaświadczeniu na jego profilu. Ty jako pacjent nie musisz robić. Możesz zawsze natomiast poinformować pracodawcę o przyczynach Twojej nieobecności oraz o rokowaniach jakie przedstawił Ci lekarz.

Podsumowanie

Zwykło się mówić, że czas to pieniądz i nie sposób nie zgodzić się z tym klasycznym porzekadłem.  Niektórzy ludzie swój czas cenią bardzo przeliczając go dosłownie na godziny. Inni natomiast bardziej niż przez wymiar materialny patrzą na czas jako na narzędzie, które pozwala im relaksować się, uczyć czy rozwijać w dowolny inny sposób. Nie da się ukryć, że bez względu na nasze podejście i indywidualne preferencje, możliwość zdobycia zwolnienia online jest dla nas bardzo dużą korzyścią i komfortem. Bez względu na wybór platformy medycznej, z której skorzystamy i bez względu na jej indywidualną ofertę, konsultacja online pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu. Może warto następnym razem pytając ile kosztuje L4 online, odpowiedzieć sobie co zyskam dla siebie, decydując się na szybkie i bezproblemowe zdobycie tego dokumentu.