Zwolnienie online – innowacyjne podejście w uzyskiwaniu lekarskich zwolnień.

Zwolnienie online przez Internet. Memedic.pl

Nie da się ukryć, że ostatnia dekada to swoisty rozwój innowacji. Jak grzyby po deszczu nadal wyrastają start-upy, które swoją ofertą przyczyniają się do usprawnienia naszego życia codziennego. Ciężko z tym faktem się nie zgodzić, ani też go podważyć. Innowacje widzimy wszędzie dookoła i przyznajemy sami przed sobą, że są one na tyle wygodne, że aż uzależniające. Wystarczy spojrzeć na rynek e-Commerce, który to rok rocznie rozrasta się i wypiera tradycyjny handel. My natomiast jako konsumenci jesteśmy rozpieszczani udogodnieniami takimi jak odroczone płatności, dostawa zakupów w dniu zamówienia, czy też bezproblemowe zwroty produktów praktycznie bez naszego udziału. Dziś każdy kto zarządza lub prowadzi usługi w modelu tradycyjnym musi spojrzeć na przyszłość swojego biznesu przez pryzmat jego cyfryzacji. Nie inaczej wygląda sytuacja w opiece zdrowotnej. Tutaj zwolnienie online wyparło już metodę zwolnienia tradycyjnego, a elektroniczna recepta jest dziś głównym sposobem przepisywania lekarstw pacjentom.

W dzisiejszym artykule spojrzymy na zwolnienie online przez pryzmat innowacyjności właśnie, a co za tym idzie wymienimy czynniki, które przekładają się na naszą wygodę i komfort zawsze wtedy, gdy L4 jest naszym dokumentem pierwszej potrzeby.

Zwolnienie online w Polsce

Zwolnienie online w Polsce ma już 8 lat! Jak czytamy na oficjalnej stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, lekarze pierwsze elektroniczne zwolnienia wystawiali już 1 stycznia 2016 roku. Ta data rozpoczęła okres buforowy w cyfryzacji elektronicznych zwolnień. Od tego dnia lekarze mogli wystawiać dwie wersje dokumentów. Pierwszą była tradycyjna wersja papierowego, zielonego druczku ZUS ZLA. Druga wersja to wersja elektroniczna tak zwane e-ZLA. W tym przypadku lekarz nie wypisywał dokumentu na formularzu ZLA, a wszystkie dane i informacje wpisywane były w systemie, skąd były przekazywane do nie później niż w dni następującym na profil PUE.

Od 1 grudnia 2018 roku lekarze wystawiają już wyłącznie zwolnienie online. Teraz, gdy udamy się do lekarza lub gdy chcemy skorzystać z >teleporady z możliwością otrzymania zwolnienia lekarskiego< mamy do dyspozycji wyłącznie cyfrową wersję dokumentu. Obecnie lekarze nie wystawiają już zwolnień na formularzach ZUS ZLA.

Zwolnienie online jako ułatwienie dla lekarzy

Nie tylko pacjenci odczuli poprawę wydajności systemu opieki zdrowotnej po wprowadzeniu zwolnień w wersji online. Metoda taka daje również niezwykle wielkie korzyści samym lekarzom. Pierwszą z nich jest szybkość przeprowadzenia wizyty, a tym samym zmniejszenie czasu oczekiwania na konsultację dla kolejnego pacjenta. Dawniej formularz trzeba było wypisać ręcznie. Jak wiadomo ręczne wprowadzanie danych wiązać się mogło z ryzykiem pomyłki. Pomyłki takie o ile zdarzały się stosunkowo rzadko, o tyle potrafiły wprowadzać dużo zamieszania i nieprzyjemności. Wystarczyła drobna pomyłka w dacie obowiązywania zwolnienia, aby pacjent miał z tego powodu nieprzyjemności zarówno u swojego pracodawcy jak i w samym Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Naturalnym więc był fakt, że lekarze woleli skupić się na dokładnym wypełnieniu formularza, a tym samym cała wizyta trwała dłużej. Zwolnienie online pozwala wpisywać dane pacjenta o wiele szybciej i dokładniej, szybciej wychwycić błąd w dacie lub pisowni ogólnej, a także co najważniejsze – skrócić czas trwania konsultacji w gabinecie.

Kolejnym udogodnieniem jakie zyskali lekarze dzięki wprowadzeniu L4 online jest całkowita rezygnacja z przymusu posiadania przy sobie papierowych brulionów z druczkami ZLA. Wyeliminowało to nie tylko wygodę czysto pragmatyczną, ale też całkowicie zniknęła możliwość zagubienia dokumentu. Zniknął również obowiązek odpowiedniego przechowywania i archiwizowania zwolnień lekarskich. Do tej pory ciążył on na lekarzu lub osobie uprawnionej do wystawienia L4.

Zwolnienie online szybko i bezpośrednio. Memedic.pl

Zwolnienie online jako wygoda i komfort pacjenta

Prawdziwą innowację da się poznać po tym, że przynosi ona obopólne korzyści. Innowacja technologiczna ma miejsce wtedy, gdy pozytywne jej aspekty wpływają i są odczuwalne zarówno przez administratorów systemów, jak i ich użytkowników końcowych, w tym przypadku pacjentów.

Zwolnienie online przyniosło pacjentom szereg korzyści. W przypadku lekarzy mówiliśmy o skróceniu czasu wizyty oraz o komforcie i spokoju jaki daje scentralizowana baza i archiwum dokumentów. W przypadku pacjentów jest jeszcze jedno, ogromnie ważne ułatwienie. Jest nim możliwość zdobycia zwolnienia lekarskiego bez konieczności wychodzenia z domu. Rozwój telemedycyny w Polsce pociągnął za sobą rozwój Internetowych platform medycznych, które oferują każdemu możliwość zakupienia konsultacji lekarskiej z opcją wystawienia e-recepty lub zwolnienia online. W praktyce oznacza to, że pacjent, który potrzebuje otrzymać zwolnienie online nie musi nawet kontaktować się ze swoją przychodnią lub ośrodkiem zdrowia. Jedyne co powinien zrobić to wypełnić dedykowany formularz medyczny, opłacić konsultację, a następnie odebrać połączenie od lekarza. Wystarczy kilka minut, abyśmy dysponowali ważnym, w pełni prawnym dokumentem zwalniającym nas czasowo z obowiązku pracy.

Zwolnienie online dla pacjenta bez wychodzenia z domu

Jak wspomnieliśmy wcześniej zwolnienie online możemy zdobyć zdalnie, całkowicie przez Internet. Co za tym idzie, bez konieczności wychodzenia z domu. Innowacyjnością o jakiej tu mówimy jest metoda pozyskiwania L4. Wystarczy wejść na stronę Internetową oferującą konsultacje medyczne z możliwością wystawienia zwolnienia przez lekarza. Jedną z takich stron jest nasz portal memedic.pl. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę, wypełnić formularz medyczny, a następnie przygotować się do konsultacji. Sprawdź nasze poradniki, w których pisaliśmy jak dokładnie przebiega zakup L4 online na naszej stronie.

Zwolnienie online szybko i bezpośrednio. Memedic.pl

Zwolnienie online jako innowacja – podsumowanie

Zapomnij o długich minutach, a często nawet godzinach spędzonych na infolinii ośrodka zdrowia tylko po to, aby zapisać się do lekarza. Zapomnij też o kolejkach do rejestracji, w której stałeś tylko po to, aby dowiedzieć się, że niestety zabrakło już numerków. Pożegnaj też stresujące kolejki pod lekarskim gabinetem i często spotykane pytania od innych pacjentów, na którą godzinę byliśmy umówieni. Przywitaj się natomiast z komfortem załatwiania świadczeń zdrowotnych jakie dają innowacyjne portale medyczne. Przywitaj najwyższą jakość usług i zdobądź dodatkowe godziny zaoszczędzonego czasu.