Recepta Online krok po kroku. Jak korzystać z elektronicznych recept?

Zyskaj komfort i spokój. Recepta online na Memedic.pl

Recepta online jest rozwiązaniem wprowadzonym w polskim systemie opieki zdrowotnej w 2020 roku. E-recepta jest cyfrowym dokumentem wystawianym przez lekarza w systemie elektronicznym. Aby otrzymać e-receptę niezbędna jest zatem stacjonarna wizyta u lekarza lub konsultacja medyczna przez Internet. W tym artykule dowiesz się jakie były początki elektronicznych recept w Polsce oraz jak z nich korzystać, aby osiągnąć maksimum korzyści, komfortu i wygody.

Początki e-recepty w Polsce

Jeżeli cieszysz się znakomitym zdrowiem i od Twojej ostatniej wizyty u lekarza minęło kilka lat, może zdziwić Cię fakt, że lekarz nie wyda Ci papierowej recepty. Wszystko za sprawą rewolucyjnych zmian w telemedycynie, które weszły w życie z początkiem 2020 roku. Wtedy też wprowadzono usługę e-recepty, czyli cyfrowej wersji, która całkowicie zastępuje tradycyjną jej formę. Rozwiązanie to poniekąd wymuszone przez obecną wówczas pandemię finalnie znacznie zwiększyło komfort korzystania z opieki zdrowotnej. Recepta online jest dziś głównym sposobem przepisywania leków refundowanych. Zapewnia komfortową jej realizację, a także daje szereg dodatkowych korzyści.

Recepta online i korzyści jakie zapewnia

Obecnie nie rozstajemy się z naszymi telefonami, które to z kolei nieustannie podłączone są do sieci. Ta oczywista oczywistość wymusza na poszczególnych gałęziach gospodarki dostosowywanie swoich rozwiązań i ofert do nowoczesnych trendów. Trendy te bowiem można wstawić pod wspólny mianownik i opisać jako szybka realizacja i komfort obsługi. Jeżeli więc świadczysz usługi kurierskie, dla Twoich klientów ważny będzie czas wygenerowania etykiety na przesyłkę. Równie istotny będzie sposób umieszczenia przesyłki w punkcie nadawczym. Im szybciej to zrobimy, tym bardziej przywiązani będziemy do danej usługi.

Nowoczesna telemedycyna wyciąga dokładnie te same wnioski. Jednym z nich jest wspomniana wyżej e-recepta. Recepta online jest w zasięgu każdego w zaledwie 5 minut od zgłoszenia zapotrzebowania na nią. Dziś nie musimy już umawiać wizyty w naszej rejonowej przychodni tylko po to, aby lekarz przepisał nam leki. Dziś możemy zamówić elektroniczną receptę poprzez portale i serwisy świadczące usługi medyczne. Jednym z takim portali jest memedic.pl, na którym zamówisz konsultację lekarską z możliwością wystawienia e-recepty. Niezwłocznie po wypełnieniu kwestionariusza medycznego skontaktuje się z Tobą lekarz, który przeprowadzi konsultacje. Na końcu otrzymasz elektroniczną receptę, a kod do jej wykupienia otrzymasz w ciągu 5 minut po zakończeniu rozmowy. Jak widzisz, szybko i prosto możesz zamienić długie godziny i dni oczekiwania na wizytę lekarską w błyskawiczną realizację Twojej potrzeby.

Recepta online - szybko i komfortowo. Memedic.pl

Recepta online i komfort jej zdobywania

Kolejną po znaczącej ilości zaoszczędzonego czasu korzyścią jest komfort. To my decydujemy o miejscu i czasie przeprowadzenia konsultacji lekarskiej online. Możemy więc wybrać moment, w którym będziemy sami w mieszkaniu, aby nikt nam nie przeszkadzał. Możemy również zdecydować, czy rozmowę chcemy przeprowadzić przy pomocy komputera czy telefonu. Wybieramy po prostu rozwiązanie najwygodniejsze dla nas.

Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za komfortem korzystania z e-recepty jest fakt, że w ogóle nie musimy opuszczać naszego domu. W chwili, gdy udajemy się do ośrodka zdrowia musimy liczyć się z tym, że spotkamy tam osoby zarażone. Często również możemy napotkać na opóźnienia naszej wizyty sięgające kilkadziesiąt minut. Telekonsultacja z możliwością zdobycia recepty online całkowicie eliminuje ten problem.

Recepta online jaki antidotum dla zapominalskich

Każdemu z nas może zdarzyć się sytuacja, w której nie zorientujemy się, że skończyły nam się leki na receptę. Bez względu na to co było tego powodem, sytuacje takie mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia. Stres jaki na nas wtedy spływa jest niepotrzebnym, dodatkowym obciążeniem. Recepta online i możliwość jej natychmiastowego zdobycia jest zatem świetną alternatywą. Niemalże natychmiast możemy poprosić lekarza o jej przepisanie, a tym samym udać się do najbliższej apteki aby wykupić leki.

Jak zdobyć i zrealizować receptę online w 3 krokach?

Recepta online jest w zasięgu każdego pacjenta w czasie krótszym, aniżeli reklamy podczas wieczornego filmu. Aby zdobyć e-receptę postępuj zgodnie z tymi 3 prostymi krokami.

  1. Wejdź na stronę https://memedic.pl/konsultacja/e-recepta/ i wypełnij prosty formularz medyczny. Zostaw w nim wszystkie niezbędne informacje, które pomogą lekarzowi poznać lepiej Twój przypadek, a tym samym szybciej przepisać receptę. Opłać w wygodny sposób konsultacje.
  2. Skontaktuje się z Tobą lekarz, specjalista, który przeprowadzi wywiad medyczny. Na koniec wywiadu lekarz przepisze Ci e-receptę. Otrzymasz jej kod PIN na adres e-mail lub jako wiadomość SMS. Dlatego pamiętaj aby podać w formularzu poprawne dane.
  3. Po tym jak zakończysz teleporadę możesz udać się do najbliższej apteki. Podaj farmaceucie swój numer PESEL oraz kod PIN. Na podstawie tych danych sprzedawca a aptece wyda Ci Twoje leki.

Recepta online – podsumowanie

Jak widzisz recepta online niesie za sobą korzyści, z jakimi trudno polemizować. Warto zaznaczyć, że opisane przez nas i przytoczone sytuacje to nie jedyne pozytywy. Każdy znajdzie dla siebie inne okoliczności, dzięki którym polubi korzystanie z e-recepty i będzie polecał je kolejnym osobom. Recepta online to dobry i słuszny krok w kierunku rozwoju systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Podobnie jak e-zwolnienia pozwala na szybsze zrealizowanie świadczeń. Jeżeli natomiast zainteresowany jesteś telemedycyną i jej zaletami koniecznie odwiedź naszego bloga, gdzie znajdziesz więcej porad i wskazówek, w tym między innymi ściągawkę: jak działa L4 online?