Abilium kapsułki twarde (10 mg) – 56 kaps.

Abilium kapsułki twarde (10 mg) – 56 kaps. jest lekiem zalecanym przez lekarzy w leczeniu niektórych zaburzeń psychicznych, takich jak schizofrenia, maniakalny odcinek choroby afektywnej dwubiegunowej i utrzymywanie stabilizacji emocjonalnej u osób z chorobą dwubiegunową. Abilium zawiera substancję czynną aripiprazol, która należy do grupy leków zwanych antypsychotykami.

Jak działa?

Aripiprazol, który jest aktywnym składnikiem Abilium, działa poprzez wpływanie na równowagę neuroprzekaźników w mózgu, na przykład serotoninę i dopaminę. Dzięki temu pomaga w regulacji nastroju i redukcji objawów, takich jak halucynacje, omamy, zmienność nastroju czy nadmierna aktywność.

Dawkowanie

Abilium zwykle zalecane jest do przyjmowania raz dziennie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz na podstawie indywidualnej oceny zdrowia pacjenta. Lek można przyjmować niezależnie od posiłku.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić różne skutki uboczne po przyjęciu leku Abilium. Zaliczają się do nich: nerwowość, bezsenność, lęk, niepokój, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, wzdęcia, drżenie, ból głowy, uczucie zmęczenia lub osłabienia oraz objawy grypowe. W przypadku wystąpienia którychkolwiek z nich lub jeśli skutki uboczne wydają się nasilać, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania i przeciwwskazania

Lek Abilium jest przeciwwskazany u pacjentów z uczuleniem na aripiprazol lub którekolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, chyba że jasno skonsultowane z lekarzem.

Abilium a ciąża i karmienie piersią

Jeśli jesteś w ciąży, prawdopodobnie jesteś w ciąży lub planujesz ciążę, albo jeśli karmisz piersią, poinformuj o tym swojego lekarza lub farmaceutę przed rozpoczęciem leczenia Abilium. Lekarz przepisze Ci aripiprazol tylko wtedy, gdy korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla dziecka.

Recepta online na Abilium kapsułki twarde (10 mg) – 56 kaps.

Możesz otrzymać receptę na Abilium online, poprzez wizytę u lekarza online. Lekarz przeprowadzi z tobą konsultację, aby dowiedzieć się więcej o twoim stanie zdrowia, historii leczenia i aktualnych objawach, zanim zdecyduje o odpowiednim leczeniu. Pamiętaj jednak, że ostateczna decyzja o przepisaniu leku zależy od indywidualnej oceny lekarza.